iptv

Digitálna TV symbolizuje modernu 21.storočia

Síce sa to na prvý pohľad vôbec nezdá, ale televízia je jedným z médií, ktoré v priebehu 21.storočia prekonali najväčší technologický pokrok a obnovu. Keď sme totiž do tohto storočia vstupovali, tak svetu dominovala klasická analógová televízia, šírená pomocou klasických antén či káblových rozvodov. Rovnako tak aj satelitné televízie bolo šírené analógovo a nenašli sme tam nijaké slovenské programy, pamätníci možno spomínajú, ako vtedy s nadšením sledovali nemecké stanice z analógového satelitu. Potom však prišiel rýchly pokrok a môžeme povedať, že dnes je televízia úplne iná, než predtým.

Digitálna TV naozaj výrazne ovplyvnila svet, pričom môžeme konštatovať, že jej vplyv je priaznivý. Vďaka nej sa totiž na šírení televízneho signálu dá výrazne ušetriť, ten je zároveň kvalitnejší a ľudia majú k dispozícii širšiu ponuku programov. Poďme však pekne po poriadku a predstavme si jednotlivé súčasti digitálnej televízie dnešnej modernej doby. Základom je zmena v terestriálnom vysielaní – čiže signálu šíreného vzduchom, ktorý využívajú najmä ľudia na vidieku či v redšie osídlených oblastiach. Tam už boli vypnuté analógové vysielače, prešlo sa na digitálne pokrytie s väčšou kvalitou signálu i širšou programovou ponukou. Rovnakú zmenu podnikli aj káblové siete, tie sa taktiež digitalizujú a tým sa tak diametrálne zlepšuje ponuka služieb. A na záver spomeňme aj satelitné vysielanie – dnes máme k dispozícii oveľa väčšie množstvo programov práve vďaka rozšíreniu digitálneho signálu. Ako sami vidíte, tak dnešná televízia je veľmi moderná a sami sa necháme prekvapiť, čo digitálny vek ešte prinesie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>