internetový portál

Internetové portály a ich tvorba.

Internetový portál možno charakterizovať ako webový server, ktorý slúži ako brána do internetového sveta. Tento web čerpá informácie z rôznych zdrojov, teda ide o aplikáciu, ktorá jednotným spôsobom ponúka svojim užívateľom informácie, ktoré ho zaujímajú, alebo sa ho nejako dotýkajú.

Technicky možno portál charakterizovať ako aplikáciu, ktorá je napojená na rôzne dátové zdroje. S portálmi možno pracovať zovšadiaľ, kde je internetové pripojenie. Internetový portál je internetovou stránkou, ktorá poskytuje množstvo informácií pod jednou strechou. Vo všeobecnosti možno portály rozčleniť na špecializované portály a všeobecné portály. Špecializované portály sa zameriavajú na špecifickú skupinu informácií a predstavujú bránu k získaniu týchto informácií. Všeobecné portály zas poskytujú širokú ponuku informácií z rozličných oblastí a odvetví.

Pri vytvorení internetového portálu je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel a zásad. Dôležitá je predovšetkým voľba vhodných technológií a architektúry, na ktorej bude portál vystavaný.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>