swan lacny internet

S rastom konkurencie klesá cena internetu

Pamätáte si ešte na to, ako bol internet exkluzívnym produktom, ktorý bol dostupný len úzkej skupine obyvateľstva a to ešte k tomu za veľmi vysoké ceny? Skutočne, v počiatkoch fungovania tejto on-line siete platili užívatelia za prístup na web vysoké poplatky, pričom stabilita a kvalita pripojenia boli často otázne a pokrivkávali za očakávaním. Súčasný pokrok v technológiách a otvorenie trhu viacerým spoločnostiam prispeli k tomu, že v boji o zákazníka je významným faktorom nižšia cena. A tie ceny klesajú naozaj výrazne, stačí sa začítať do ďalších riadkov a zistíte to aj sami.

Zamyslite sa totiž – keď tu predtým bol jeden, maximálne dvaja poskytovatelia, tak tí si mohli cenu diktovať v podstate sami, o ich služby by bol tak či tak veľký záujem. Malý počet poskytovateľov pripojenia bol daný aj tým, že technická náročnosť internetu bola relatívne vysoká a preto bolo potrebné zabezpečiť dostatok sietí, pracovníkov, a podobne. Dnes už  je internetové pripojenie oveľa jednoduchšie a aj  preto si môžeme oveľa viac užívať lacný internet. Cena sa stala významným konkurenčným prvkom najmä pre domácnosti, nakoľko bežní ľudia, ktorí na internete nepracujú a ani tam nič nesťahujú, využijú radšej menší balíček dát pri menšej rýchlosti, ale aj za menej peňazí. Každopádne, rozšírenie poskytovateľov internetu a väčšia variabilita vybraných internetových pripojení výrazne prispela k tomu, že vzrástla dostupnosť webového pripojenia v podstate pre všetky sociálne vrstvy Slovákov, čo môžeme hodnotiť jedine pozitívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>