WiFi internetové pripojenie sa dnes teší veľkej obľube

Wifi pripojenie je už dnes samozrejmosťou

 

            Kým ešte pred desiatimi rokmi predstavovala slovíčko ,,wifi“ absolútne neznámy a iba expertom známy pojem, tak dnes sa jedná o jedno z najskloňovanejších slov, predovšetkým medzi mladými ľuďmi. Wifi pripojenie totiž v praxi symbolizuje éru bezdrôtového pripájania sa na internet prostredníctvom notebookov, tabletov, či mobilných telefónov. V súčasnosti zrejme ani neexistuje flexibilnejšie a používanejšie pripojenie na on-line sieť, než to prostredníctvom wifi vysielačov.

WiFi internetové pripojenie sa dnes teší veľkej obľubeV čom teda spočíva wifi pripojenie a kde je ukryté jeho kúzlo? Samotný prístup na internet je podobný ako v prípade klasických káblových prípojok. Rozdiel je v tom, že kým kedysi prípojka viedla priamo do stolového počítača, tak dnes vedie do prenosného vysielača. Takýto vysielač obsahuje malú anténu, ktorá šíri internetový signál na určitý dosah podľa typu vysielača. Môžete si zakúpiť vysielače s krátkym dosahom (vhodné do domácností), alebo s dlhším dosahom (vhodné do firiem). Kúzlo wifi internetu je v tom, že sa naň môže napojiť v dosahu signálu prakticky ktokoľvek v prípade voľného signálu, alebo ten, kto disponuje bezpečnostným kódom. Najmä domácnosti svoju wifi sieť kódujú, aby sa im na ňu nepripojil nikto iný, kto by mohol sieť spomaľovať či sťahovať cez ňu nevhodné materiály. Na druhej strane je tu mnoho kaviarní, reštaurácií či podnikov, ktoré lákajú zákazníkov práve na bezplatné a voľné wifi pripojenie. Wifi internet sa už dnes stal absolútnou samozrejmosťou a nemáme ho problém využiť v akomkoľvek slovenskom meste či obci.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>