internetový portál

Wifi pripojenie sa stalo smutným synonymom životnej potreby

            Videli ste aj vy ten obrázok, kde bola Maslowova pyramída znázorňujúca životné potreby doplnená o najspodnejší bod, v ktorom bolo internetové wifi pripojenie? Možno ste sa na tom zasmiali, alebo ste to neregistrovali, za pozornosť to však rozhodne stojí. Je však na polemiku, či pozornosť pozitívnu, alebo skôr negatívnu s nádychom kritiky. Rozhodne sa totiž nemôžeme tváriť, že sa nás tento problém netýka. Závislosť na internete či sociálnych sieťach sa totiž v tejto dobe stala celospoločenským problémom.

 Dôležité je však vedieť, kedy je pravidelné využívanie webu v poriadku,  a kedy zase nie.

Viete si vôbec predstaviť váš dnešný deň bez toho, že by ste sa pripojili na internet? Zrejme nie, veď to by ste si inak ani nemohli otvoriť tento článok. Sami teda vidíte, že internetové pripojenie využívame naozaj často a mnohí z nás si bez neho nevedia predstaviť svoj život. Dôležité je však vedieť, kedy je pravidelné využívanie webu v poriadku,  a kedy zase nie. Ak využívate internetové prehliadače na pracovné účely, či občas na zábavu alebo komunikáciu, tak je všetko v poriadku a podľa nás vám nehrozí nijaká závislosť či prehnané trávenie času pri internete. Ak však pociťujete neustálu potrebu pripájať sa na sieť, neustále si prezerať informácie a byť doslova neustále on-line, tak potom nie je niečo v poriadku. Wifi pripojenie je skvelá vec, pričom uľahčilo prístup k internetu mnohým ľuďom, ktorí si to predtým napríklad nemohli dovoliť. Ale rovnako ako všetko dobré, tak aj wifi internet využívajte s mierou a v takom štýle, aby ste ovládali vy internet, a nie internet vás.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>